Queen Bastet * CZ - Abyssinian Cattery

Božský Zeus

 

SC Zeus Rosa Glauca * CZ

* 31. července 2008

___________________

kocour

ABY n - Ruddy (divoce zbarvený)

krevní skupina A; testy: FIV - negativní, FeLV - negativní

genetika: PRA - N/N je normální, nemá Rdy mutace, 

PK - N/N žádná kopie nedostatku PK, je normální.

Zues

Představujeme našeho mladého Boha Dia, který se společně s Issinkou bude starat o chod impéria božské bohyně Bastet.

_______________________________________________________________________

 

Rodokmen    Výstavy    Fotogalerie 

_________________________________________________

   Božský Zeus k nám přibyl 21. prosince 2008 z chovatelské stanice Rosa Glauca od paní Jany Knýové, za což jí vřele děkujeme. Vzhledem k tomu, že jsme neměli možnost, jako u Issy sledovat s fotoaparátem jeho růst a vývoj, tak se budeme snažit zachytit na fotografie jeho pobyt až u nás doma.

     Domů jsme přijeli večer kolem 22. hodiny a už jsme byli očekáváni Issinkou. Ta se velice divila, kdo to je v její přepravce. No a jak už to bývá, tak nám dala mručením, chrčením a prskáním najevo co si o tom myslí (ostatně jak to ženy umí a mají to asi v genech), prostě to vypadalo, jakoby jsme se vraceli z nějakého flámu a tam jsme to krapátek přepískli. Pro jistotu jsem nechal Dia zavřeného v přepravce, aby si tu první noc u nás alespoň trochu naspal.

     Ráno mi dal sám najevo v cca 5:30, že se vyspal a dal by si něco na zub. Protože Issina měla stále stejné řeči jako večer, tak jsem jí zavřel ve vedlejším pokoji, a nechal Dia v klidu nasnídat. Bylo vidět, že mu chutná a způsobně se hned napil z misky čerstvé vody. V této misce má denně čerstvou vodu Issa a za necelých sedm měsíců, co je u nás, jsem jí nikdy neviděl z té misky pít. No však je to výsada monarchů a božstev vůbec, rozhodovat o tom z čeho, co a jak budout pít. Následně jsem je pustil k sobě, aby si mohli ty řečičky pronést z očí do očí. Řeči byly stále stejný, mě to připadalo jako když ona mluví habešsky a on řecký Bůh z Olympu na ní stručně něco málo prohodil řecky. Jinak on i když mlád, to řešil zcela s nadhledem Boha rovným. Po cca třech hodinách se začali honit po celém bytě v takové rychlosti, kterou by jim záviděl snad i gepard. Následovaly bojové hry typu kdo koho dovede lépe ulovit a jak z plné rychlosti udělat kotoul s protivýpadem. Pak to pokračovalo tak, že se někdy ozývalo i lehké kviknutí, chvilka oddechu a lapáním dechu s otevřenou tlamkou a hned se zase pokračovalo. Pak následoval zasloužený odpočinek po dobu asi čtyř hodin a začalo druhé kolo opět drsných bojových her a běhů. Tak asi vypadal celý první den Dia u nás.

     Další den Issa už asi pochopila, že ty její divný řeči on Bůh ignoruje a tak se postupně začala učit i řeči Bohů, vždyť v božském impériu to musí být normální. Přes den už ty ostré boje opadaly a měnilo se to již na jemnější hraní, které se už asi oběma začaly líbit. Odpočinkový spánek trávili spolu nedaleko sebe. Večer jsem je už viděl na rozhledně, která doposud patřila jen Issince, jak tam spolu leželi tak dojemně, že měli o sebe opřené hlavy, že jsem konečně nabyl přesvědčení, že si už snad padli do oka. Také jsem viděl, jak se ona o něj začala dojemně starat, přelízala mu na hlavě účes "na ofinku" proti srsti a on držel se zavřenýma očima a předl jak kolovrátek.

     Takže božský Dio vítej u nás doma a věříme, že se Ti u nás bude líbit.

PS: Dne 12. července 2009 získal Zeus svůj třetí certifikát CAC v otevřené třídě a tak se stal Šampionem. Takže jsme pokračovali na výstavách sbíráním certifikátů CACIB. To bylo završeno 30. srpna 2009 na MVK v Chodové Plané, kde Zeus získal svůj třetí CACIB a stal se Mezinárodním Šampionem. Moc mu to na výstavách sluší a líbí se. Dále Zeus sbíral certifikáty CAGCIB a dne 17.4.2010 na MVK v Ostrově získal Zeus poslední potřebný CAGCIB a stal se Mezinárodním Grandšampionem. Nyní Zeus už sbírá certifikáty CACS k titulu nejvyššímu Supreme Champion. Dne 15.4.2012 získal na MVK v Karlových Varech poslední potřebný certifikát CACS a stal se Supreme šampionem. 

 

 

 
© JaDr 2008 admin