Queen Bastet * CZ - Abyssinian Cattery

Děti bohů

..., takto už popisovali Habešanky manželé Denhamovi z Londýna ve své publikaci (která je v plném znění na našem webu zde), neb předci Habešanek byli uctíváni jako děti bohů, lidmi faraónů. Vzhledem k tomu, že se nám tento výstižný název líbí, tak jsme takto nazvali rubriku kde budou odchovy našich Habešanek. 

Naše chovatelská stanice Queen Bastet nabízí jen habešská koťátka s průkazem původu. Budoucí majitel má záruku, že se jedná o koťata habešská a ne o pochybné křížence. Nezavazuje to ale nikoho k účasti na výstavách, pokud se nebude jednat o chovná koťata.

V souladu s platnou legislativou se koťata mohou odebrat od své matky nejdříve až 92. den svého života. Koťata jsou naučena na kočičí toaletu a škrabadlo. Dále jsou vybavena Europasem (Pet Passport), předepsaným očkováním a jsou očipována, aby nemohlo dojít k jejich záměně, v případě vývozu mají vystaven transfer. Na tomto základě si budoucí majitel může nechat zaregistrovat své kotě s číslem mikročipu u některé organizace zabývající se touto činností a v případě ztráty tak zmenšit pravděpodobnost nenalezení kočky. Kterýkoliv veterinář podle mikročipu pak může nahlásit nalezence a tak se zjistí zaregistrovaný majitel. 

U jednotlivých koťátek je pak uveden způsob zadání:

volné - koťátko nemá ještě svého zájemce (v kontaktech je možné napsat do vzkazovníku dotaz)

rezervované - koťátko je již zamluveno do data uhrazení zálohy

zadané - zájemce uhradil zálohu a koťátko není dál nabízeno

Dále jsou jednotlivé vrhy:

<< po kliknutí na obrázek v záhlaví se foto zvětší    Déčkový vrh při doplňování paliva  

 

Náše královna CH Issa a božský SC Zeus opět přivedli na svět nová koťátka. Porod byl pro Issu celkem rutinní záležitost, byl bezproblémový a jako zatím pokaždé rodila ve dne. Plánovaný porod byl na 12. listopadu 2012 a i tím se na den přesně trefila. Narodila se tři koťátka, všechna divoce zbarvená (barva Ruddy) a všechny jsou to kočičky.

 

Divona of Queen Bastet (barva ruddy)

kočička bydlí v Praze 4 

Diana of Queen Bastet (barva ruddy)

kočička bydlí v Praze 9    

Diké of Queen Bastet (barva ruddy)

kočička bydlí v Praze 7 

10.2.2013 Kočičky jsou už veliké, hodně jim chotná a také si užívají nedělní siesty se svým otcem.

12.11.2012 - Po roce se naší Issince narodila tři koťátka ve vrhu označeném D. Všechna jsou divoce zbarvená (ruddy) a všechna jsou to kočičky. Jejich barva i vzhled jsou jakoby to byly jednovaječné, neb jsou od sebe téměř k nerozeznání, jen ta poslední v řadě narozená je mírně tmavší. Musím konstatovat, že se našemu kourovi Diovi mimořádně povedla, jak co se týká barvy tak i krásy. 

24.12.2012 - Kočičkám je šest týdnů a každé má váhu kolem 600 g. Jsou moc milé a i velmi mazlivé. Jejich hry nabývají na vynálezavosti a i na rychlosti.

25.12.2012 - Udělali jsme s nimi fotky. Fotografování je horší jak hlídat pytel blech. Nevydrží snad ani vteřinu v klidu, vše je zajímá a tak je napřed musíme společnou hrou utahat a to trvá více jak hodinu. Pak začínají být unavené a tak mezi tím co se chvilkově probírají děláme pár snímků. Na závěr jim na scénu dáme mamku Issinku a tak musí samozřejmě doplnit palivo, které před tím propálily. 


1 měsíc
19 dnů
1 měsíc
19 dnů
1 měsíc
19 dnů
1 měsíc
19 dnů


 10.2.2013 - Kočičkám budou za dva dny už 3 měsíce a hodně jim chutná, rychle rostou, hry  jsou stále divočejší a rafinovanější. Po jejich náročném programu se u nich objeví únava a tak si  tráví nedělní siestu. Na následném snímku je vidět nedělní siesta společně s otcem. 

1 měsíc

 16.2.2013 - Dnes si přijeli noví majitelé přijeli pro kočičku Divonu of Queen Bastet a odvezli si  jí domů. Divona nyní bydlí v Praze 4. Přeji jí krásný život a nové majitelce mnoho radostí.
 
 22.2.2013 - Odjela s novou majitelkou do nového domova Diana of Queen Bastet. Diana nyní bydlí v Praze 9. Přeji Diance a nové majitelce mnoho radostí a štěstí. 
<< po kliknutí na obrázek v záhlaví se foto zvětší    Cleopatra a Claudia ve věku 1 měsíc  

 

Náš chovný pár CH Issa a GIC Zeus přivedli na svět nová koťátka. Očekávaný porod nastal 10. listopadu 2011, ve večerních hodinách. Narodila dvě koťátka v tomto pořadí.


Cleopatra of Queen Bastet (barva ruddy)

kočička bydlí v Prostějově 

Claudia of Queen Bastet (barva blue)

kočička zůstala u nás

<< po kliknutí na obrázek v záhlaví se foto zvětší    tak to jsou oni  

 

Po mateřské přestávce přišla na naší CH Issu zase ta chvíle, kdy se jí zachtělo koťátek. Opět se o to zasloužil i GIC Zeus jako otec. Však jsme na to už netrpělivě čekali. Dlouho očekávaný porod se stal 4. července 2011, kdy se dopoledne narodila tři koťátka. Koťátka přišla na svět v tomto pořadí a vybrali jsme jim tato jména:


Bona Dea of Queen Bastet (barva ruddy)

kočička zůstala u nás

Bacchus of Queen Bastet (barva sorrel)

kocourek bydlí v Hlubočci u Opavy

Blue Angel of Queen Bastet (barva blue)

kočička zůstala u nás

<< po kliknutí na obrázek v záhlaví se foto zvětší  

 

Náš chovný pár CH Issa Little Big Cat a IC Zeus Rosa Glauca po problematickém vrhu Z (kdy Issa dostala zánět a po vyléčení a její velmi dobré kondici) se opět pokusili o nové potomstvo. To se zdařilo a tentokrát bez obtíží se narodili dva zdraví kocourci. Těmto kocourkům jsme vybrali jména:

 

Apollón of Queen Bastet  (barva sorrel) 

Kocourek bydlí v Banské Bystrici

a

Aithér of Queen Bastet  (barva sorrel) 

Kocourek po úrazu na vnitřní zranění zemřel.

<< po kliknutí na obrázek v záhlaví se foto zvětší  

 

Z tohoto vrhu pochází jeden kocourek, kterému jsme vybrali jméno 

Zefyros of Queen Bastet  (barva ruddy) 

Jeho rodiče jsou  CH Issa Little Big Cat a IC Zeus Rosa Glauca. 

Kocourek bydlí v Horoměřicích.

 
© JaDr 2008 admin