Queen Bastet * CZ - Abyssinian Cattery

Děti bohů

Vrh "A" - 5.1.2010

<< po kliknutí na obrázek v záhlaví se foto zvětší  

 

Náš chovný pár CH Issa Little Big Cat a IC Zeus Rosa Glauca po problematickém vrhu Z (kdy Issa dostala zánět a po vyléčení a její velmi dobré kondici) se opět pokusili o nové potomstvo. To se zdařilo a tentokrát bez obtíží se narodili dva zdraví kocourci. Těmto kocourkům jsme vybrali jména:

 

Apollón of Queen Bastet  (barva sorrel) 

Kocourek bydlí v Banské Bystrici

a

Aithér of Queen Bastet  (barva sorrel) 

Kocourek po úrazu na vnitřní zranění zemřel.

První se narodil Apollón (v 9:20 hod), jeho porodní hmotnost byla 98 g a druhý Aithér (v 9:50 hod) měl 101 g. Po 16 dnech (tj. 21.1.) má první hmotnost 306 g a druhý 304 g. Issinka se o ně opravdu vzorně stará a dobře je krmí. Za 16 dnů po narození dosáhla koťata trojnásobku své porodní hmotnosti, čili rostou oba opravdu před očima. Dne 20.1. (15. den) jsem u nich zpozoroval začátek otevírání očí a 23.1. večer jsem viděl, že očka mají již dokořán. Takže byla řada na fotografování, což bylo dnes 24.1. když jim je 19 dnů.

Apollón ve věku 19 dnů

19 dnů
19 dnů

Aithér ve věku 19 dnů

19 dnů
19 dnů

26.1.2010 dostala koťata první dávku odčervovací pasty - podává se v intervalu 3., 6., 9. a 12. týden věku.

Dne 29.1. tj. 24 dnů po narození dosáhla koťata čtyřnásobku své porodní hmotnosti. Už se jim začínají honit hlavičkami první hry i když jejich krůčky jsou ještě nejisté.

Dnes (2.2.2010) na Hromnice je podle pranostiky o hodinu více a také je-li o Hromnicích studeno, přijde brzy jaro, už se moc těšíme. Našim koťátkům jsou 4 týdny a jejich hmotnost je 452 g (Apollón) a 468 g (Aithér), moc pěkně rostou.

5.2.2010 je našim mladíkům právě 1 měsíc. Oba dosáhli pětinásobku své porodní hmotnosti, která činí 498 g u Apollóna a 508 g u Aithéra. Jejich hlavičkami se již honí pěkně vypečené hry, už se perou jako divocí a jejich malinký zoubky a stisk už je docela znát, to když si chtějí ochutnat mou ruku.   

Vlevo Aithér a vpravo Apollón ve věku 1 měsíc

 

31 dnů
31 dnů

 

31 dnů
31 dnů

 

11.2.2010 je našim mladíkům 37 dnů a každým dnem je na nich vidět i jejich povaha a také to, co si kdo přinesl v genech. Apík (Apollón) jako první narozený měl a stále má o pár gramů menší hmotnost jak jeho bráška Aitík (Aithér). Aitík je na tom co se týká intelektu o malinko lépe, jako první se odvážil vylézt z jejich poporodního domku (krabice o výšce 30 cm, kde měla vstup shora jen mamka. Apíka jsem musel vyndat jinak koukal nahoru kde bráška zmizel. Následně po pár dnech se jim v té porodnici už nelíbilo a začali si zvykat na pobyt vně tj. na válendě. Zprvu jsem měl obavy, aby nespadli, ale výška 35 cm byla dostatečná k tomu, že se báli sami a drželi se nahoře. Asi třetí den ale jako prvního Aitíka napadlo, že když to skáče dolů mamka, tak to zkusil taky, a ejhle vždyť to nic není a začal zkoumat pokoj. Apík na něj koukal zase zhora a bál se skočit. Při bitkách je na nich vidět opačný postoj, když Apík kouše brášku, tak ten kviká skoro po každém kousnutí (po pravdě když mě kterýkoliv z nich kousne do ruky, tak to bolestivé je!). Když se role obrátí a Aitík kouše Apíka, tak není slyšet nic, jen je vidět snaha jak se z toho sevření dostat a role si vyměnit. Asi před třemi dny jsem jim dal poblíž záchůdek s podestýlkou, a opět jako první tam vlezl Aitík a snad to má opravdu v genech se tam trošku prošel, pak zaujmul pozici ..... vyčůral se a zahrabal. Od té doby pozoruji několikrát denně, že tam chodí a každý den odstraňuji pár hrudek. Dodnes Apík nepochopil k čemu tam ten písek je, snad mamka ho čistí lépe. I když oba dobře přibírají (dnes Apollón 570 g a Aithér 585 g) začal jsem jim od včera jednou denně dopoledne podávat trošku kočičího umělého mléka na talířek pro ochutnání. Tady Apík zase pochopil jako první, že se to dá lízáním taky baštit, i když Aitík už to dneska pochopil také. Holt jeden bude asi pro život tvrdší, druhý bude intelektuál. Ale na mazlení tam jsou oba nadaní stejně.

16.2.2010 dostala koťata druhou dávku odčervovací pasty.

19.2.2010 oba mladíci dnes překonali sedminásobek porodní hmotnosti a Apík má 735 g a Aitík 721 g. Nevšiml jsem si však, že bych jim do jídla přidával gumu, neb se jim v těle asi vše mění a oni jsou už jako gumoví. Skáčou jak když mají v nohách pérka a jejich běhy jsou taky obdivuhodné.

23.2.2010 je našim mladíkům sedm týdnů a poté co již včera překonali osminásobek porodní hmotnosti, musím konstatovat jen to, že dnes ráno měl Apík 820 g a Aitík 830 g. Po vážení jsem jel na Plemennou knihu a dovezl jsem jejich "rodné listy", neboli průkazy původu. Issinka je už učí vysokoškolskému kočičímu vzdělání, občas se i přimotá k nějaké honičce nebo jim předvádí jak se má číhat a případně někde na ně bafnout ze zálohy. Jsou to nádherné chvíle. 

3.3.2010 byli naši junioři očipováni, byl jim vystaven Europas a provedena první vakcinace proti kočičím nemocem PUREVAXem. Hmotnost Apíka je 950 g a Aitíka 956 g. Na jejich osobním setkání s veterinářem se oba chovali důstojně a celou procedúru snášeli velmi dobře. Následně hned v přepravce (když museli čekat na vyplnění administrativy) si spolu krátili chvilku jejich hrami.

Aithér ve věku 61 dnů (dne 7.3.2010)

61 dnů
61 dnů

Apollón ve věku 61 dnů

61 dnů
61 dnů

a společně, když už jsou unaveni

61 dnů
61 dnů

9.3.2010 dostala koťata třetí dávku odčervovací pasty.

V sobotu 13.3.2010 večer ve 22:30 se pádem ze škrabadla zranil Aithér, ihned ráno byl proveden RTG a kosti zlomený neměl. Domníval jsem se, že měl vnitřní zranění a přes veškerou možnou léčbu dnes 16.3.2010 v 9:45 zemřel ..... moc nám bude chybět ta jeho chytrost a důvtip. Následně byla provedena pitva a v bakteriologickém vyšetření bylo zjištěno, že příčínou byl Staphylococcus intermedius na srdci. 

29.3.2010 dostal Apík druhou vakcinaci PUREVAXem a dostal poslední dávku odčervovací pasty BANMINTH Katze.

Ve čtvrtek 1.4.2010 jsme pořídili několik snímku s Apollónem, byli jsme mu dát vakcinu proti vzteklině, tím má již všechna potřebná očkování a je připraven na cestu do nového domova v Banské Bystrici. Za poslední dva týdny mu již rostla nová krásná lesklá srst, která má již typický ticking, začal se opravdu vybarvovat do krásy.    

Abych neměl tolik energie, tak mě museli hodně utahat a ty hry já opravdu zbožňuju ... nejsem přeci žádný pecivál, ale pak přišlo poslední focení - ve věku 86 dnů (dne 1.4.2010)

 

86 dnů
86 dnů

 

... pak mě chtěli zleva, zprava ... až na mě opravdu lezla únava ... 

 

86 dnů
86 dnů

 

a protože jsem labužník a jedlík, tak mě z podřimování probudilo jen chutné sousto. A že mám pěkný uši ... to abych lépe slyšel ...

 

86 dnů
86 dnů
 

Dne 2.4.2010 se náš malý Apollón (alias u nás Apík) novým domacím jménem Ory vydal na dalekou cestu do nového domova v Banské Bystrici. Dnes před cestou dovršil hmotnost rovných 1500 g. Jeho nová majitelka je MVDr. a tak bude v těch nejlepších možných poměrech. Přejeme mu hodně štěstí a krásný život, nové majitelce aby přinášel hodně radosti a mazlivé pohody, kterou on má opravdu v krvi. 

4.6.2010 nám přišel moc příjemný mail, že Ory u příležitosti 5 měsíčního věku váží 2500 g, je prý neuvěřitelně přítulný a milý, dobře roste, je štíhlý a stále akční. Moc pěkná zpráva. Apíku jsme na tebe náležitě hrdí a děláš nám i na dálku taky velkou radost.

18.7.2010 byl Apollónek focen na zahradě ve svém novém domově a paní majitelka nám poslala několik fotek jak vypadá. Zvykl si na kšírky a dokonce chodí na vycházky se svým psím kamarádem, bodygardem. Pro ilustraci zde uvádím níže dvě: 

Apík na zahrádce, aneb kdo je hezčí mezi květy? 

194 dnů
194 dnů

 

V neděli 10.10.2010 se Apollón zúčastnil vůbec své první výstavy a to v Banské Bystrici v 11. třídě (třída mladých 6-10 měsíců) a získal hodnocení V1. Jak mi psala majitelka, tak prý "vraj super farba, pekný výraz, výborne osvalený, v dobrej kondícii, perfektne predvedený ... problém bol, že sa mu na výstave nepáčilo. Prskal na všetky mačky, nepáčilo sa mu byť v klietke, celý deň sa pýtal von a na ruky". Nezbývá než doufat, že on sám svůj názor na výstavy přehodnotí a ukáže všem jak má taková kouzelná habešanka vypadat a jak se má chovat, držím mu palce a přeji mnoho štěstí a úspěchů.    

27.11.2010 večer jsem dostal moc milou zprávu ze Slovenska, kde se Apollón novým domácím jménem Ory (v překladu "zlato") zúčastnil Mezinárodní výstavy koček v Nitře a tam získal svůj první CAC a byl také nominován do BIS. A jak píše majitelka v mailu doslova "Ory sa správal dobre, bol milý a prítulný, celý čas sa vyhral a bol atrakciou pre deti, pani rozhodkyňu úplne očaril, túlil sa k nej a hral sa na stole so všetkým, čo tam bolo položené, no a na nominácii sa mu už tak nepáčilo, ale bola som tam ja, tak sa tváril ešte ako tak vzorne, avšak na záverečkách na tom pódiu kde ho navlačoval cudzi človek a mal sa tváriť super, tak to už bol Ory mrzutý a riadne prskal. Tam sa už tak nepredviedol a bol tam nádherný briťák a ten sa správal úplne úžasne, tak tam sme už nepochodili ...". Apollónku děláš nám velkou radost a jsme na tebe hrdí. Paní majitelce přejeme ještě mnoho úspěchů a radosti, které jim Ory bude dávat.

1.5.2011 mi přišel mail ze Slovenska ve kterém jsem se dozvěděl, že Apollón se dnes zúčastnil Mezinárodní výstavy koček v Žilině a získal druhý certifikát CAC a unikla mu nominace. Dovolím si sem dát kousek doslova z mailu: "... Ory sa správal na výstave dobre, ... Ory mal dobrú náladu, neprskal a celkom sa mu páčilo ... a mohol sa v klietke hrať a skákať. Však okolie bolo z neho zrútené, že vraj kedy spí, lebo všetky mačky na okolo spali a oddychovali a Ory behal, skákal, trhal hračku, ... no proste furt aktívny, poobede okolo 16h na chvíľu padol a ležal, a potom zase behal a hral sa s hračkami. Zaspal na tvrdo až v aute večer cestou naspäť." Co k tomu dodat, máme z něj velkou radost. 

Apollón na výstavě dne 1.5.2011 v Žilině 

MVK Žilina 1.5.2011
MVK Žilina 1.5.2011
MVK Žilina 1.5.2011
MVK Žilina 1.5.2011

 

 

    

 

 
© JaDr 2008 admin