Queen Bastet * CZ - Abyssinian Cattery

Novinky

Před chvílí jsme se vrátili z Mezinárodní výstavy koček, která se konala v areálu Tenisového klubu Sparta Praha v Praze ve Stromovce, kde IC Zeus získal svůj třetí certifikát CAGCIB.

Dnes jsme byli na návštěvě v "kotěcím" domově u náhradní maminy, která odchovává našeho prvorozeného habešského kocourka. Narodil se 17.10.2009 jako prvorozený synek naší Isse a tatíkovi Diovi a jmenuje se Zefyros of Queen Bastet a je divoce zbarvený. Bohužel po porodu dostala Issinka zánět mléčných žláz a horečku, a tak jsme museli řešit odchov u náhradní kojné mamky. Tu jsme sehnali díky laskavému a okamžitému přístupu paní Jany Knýové z CHS Rosa Glauca, která shodou okolností měla v tu chvíli rozkojenou jinou kočku.

Kocourek dostal domácké jméno "Klokánek", neb se rád nosí v takové teplé klokaní kapse. Už nyní je na něm vidět, že to bude velice hezký typ.

  

Na stránky byl přidán druhý (již avizovaný) historický článek v sekci             O habešských kočkách > Co o ABY píší jindeHabešanka  (Napsal H. C. Brooke, v Tauntonu, Duben 1929)

Překlad z anglického originálu pro Queen Bastet udělala Marie Racz z Chicaga v listopadu 2009. Opět jí patří velké DĚKUJI. V článcích se můžeme přesvědčit jak byly popisovány tehdejší Habešanky a jaké chyby se dělaly v chovech a to vše v době, kdy u nás se ani netušilo, že toto plemeno vůbec existuje.

Co se týká historie tohoto plemene u nás, tak je velmi hezky popsáno zde: Habešská, nubijská či etiopská  (článek publikovaný v "Planetě zvířat" v únoru 2008)

  

Na stránky byl přidán nový (historický) článek v sekci O habešských kočkách > Co o ABY píší jindeDítě Bohů  (Publikováno Helen Denham, Londýn, Duben 1951)

Překlad z anglického originálu pro Queen Bastet udělala Marie Racz z Chicaga v listopadu 2009. Patří jí velké DĚKUJI. V současné době připravujeme ještě překlad "The Abyssinian Car" (Publikované panem H. C. Brookem v dubnu 1929). 

Dnes se konala v Kongresovém centru v Praze mezinárodní výstava koček všech plemen "Praha podzim 2009". Výstavy se zúčastnil také IC Zeus v 5. třídě (třída Interšampionů) a byl opět velmi úspěšný. Získal svůj druhý certifikát CAGCIB, dále byl nominován do BIS a tam získal oceněni BIS (nejlepší v III. kategorii mezi krátkosrstými kocoury).

Po probdělé noci, kdy Issinka rodila a IC Zeus myslel, že právě on má být středem pozornosti a ze soucitu také nezamhouřil oko si to vynahradil na výstavě. Tam celý den prospal v kleci. Na posouzení, pak do výběru nominace a nakonec do BIS jsme ho museli vzbudit, tam rozespalý nevěděl asi vůbec která bije a co se s ním děje.  

Dnes se konala v Mezinárodním centru UNIVERSIUM - Colosseum v Liberci 31. mezinárodní výstava koček. Výstavy se zúčastnil také IC Zeus v 5. třídě (třída Interšampionů) a byl velmi úspěšný. Získal svůj první certifikát CAGCIB, dále byl nominován do BIS a tam získal oceněni Best opposite sex (nejlepší v III. kategorii mezi krátkosrstými kocoury).

 

Jednou z cen, kterou IC Zeus získal, byla tato keramika "Kočičí strom" (výrobek chráněné dílny - Mozaika, Mezinárodního centra UNIVERSIUM o.p.s.). (po kliknutí na obrázek se foto zvětší)

Do rubriky Fotogalerie přidány fotografie do podrubriky Různé - kočky (z odchovu bílého tygra v ZOO Liberec). Bohužel neznám autora fotek, neb mi to přišlo jako zajímavé oběživo na internetu. Tato aktualita je na počest všem chovatelům, kterým zkřížila příroda plány s normálním přirozeným odchovem. V tomto případě je to pomocník k nezaplacení.

 

Odchov bílého tygra v ZOO Liberec. (po kliknutí na obrázek se foto zvětší)

1  
..  
9  
10  
11  
12  
13  
14  
15  
16  
 
© JaDr 2008 admin